8 powodów, dla których warto kupić spółkę?

  1. Zero czasochłonnej rejestracji – samo zarejestrowanie spółki z o.o. to kwestia kilku dni lub tygodni. Zależy, czy wybierzesz drogę internetową, czy tradycyjną. Pierwsza jest szybsza, ale i bardziej ograniczona. Czas realizacji jest też zależny od poprawności złożonego wniosku.
  2. Brak oczekiwania na rejestrację do VAT – założenie spółki z o.o., jeśli ma być VAT-owcem, wymaga wizyty kontrolerów z Urzędu Skarbowego. Ludzie czekają na urzędnika tygodniami, a czasami miesiącami, dlatego zakup spółki z VAT jest korzystną opcją.
  3. Kwestie wizerunkowe i większa autentyczność – gotowe spółki stażowe nie prowadziły działalności, ale miały na bieżąco składane sprawozdania finansowe, co pozytywnie wpływa na ich wiarygodność.
  4. Udział w przetargach i konkursach o dotacje – jednym z wymogów stawianym spółkom biorącym udział w przetargach, a niekiedy też w leasingu jest staż.
  5. Staranie się o dotacje unijne – ogłoszenia o dotacje unijne są publikowane w ostatniej chwili przed naborem wniosków. Przedsiębiorca ma bardzo mało czasu, aby w polskich warunkach zdążyć z otwarciem spółki. Gotowe spółki mogą okazać się wtedy ratunkiem.
  6. Możliwość rozliczania VAT-u kwartalnie – od niedawna obowiązuje prawo, które pozwala rozliczać się z VAT w okresach kwartalnych jedynie spółkom z minimum rocznym stażem.
  7. Specjalistyczna wiedza w cenie – biorąc się za prowadzenie spółki, przedsiębiorca musi posiadać specjalistyczną wiedzę. Decydując się na pomoc firmy zajmującej się sprzedażą, możemy liczyć również na przygotowanie dokumentów i reprezentację firmy przed urzędnikami.
  8. Niskie koszty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.