Pieczątka firmowa

Pieczątka firmowa, chociaż nie jest wymagana w świetle panujących przepisów prawa, to jednak często przydaje się właścicielowi podmiotów gospodarczych w obrocie rynkowym. Jest to najprostsze rozwiązanie, przy pomocy którego można szybko potwierdzić istnienie działalności gospodarczej.

Wypełniając jakikolwiek urzędowy formularz można zauważyć, że w większości z nich jest miejsce na pieczątkę, chociaż nie jest to wymagane.

Śmiało można stwierdzić, że pieczątka firmowa jest jednym z elementów wizualnych firmy. Informacje na niej zawarte pozwalają na szybką identyfikację firmy.

Jakie informacje powinna zawierać pieczątka firmowa?
nazwa przedsiębiorstwa
numer NIP
adres siedziby przedsiębiorstwa
numer REGON

Na pieczątce dobrze jest również umieścić telefon kontaktowy, stronę internetową przedsiębiorstw oraz adres mailowy – może to umożliwić kontakt z firmą potencjalnemu Klientowi.

Ponadto pieczątki firmowe dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powinny zawierać informację dotyczącą kapitału zakładowego.

Chcesz dowiedzieć się czegoś na temat spółek i prowadzenia własnej działalności gospodarczej? Odwiedź naszą stronę główną – KLIKNIJ TUTAJ