Proste spółki akcyjne

Już niebawem zgodnie z porządkiem prawnym zacznie funkcjonować ustawa dotycząca prostej spółki akcyjnej.

Jak się okazuje w praktyce – PSA jest pierwszą zmianą odnośnie utworzenia innego typu spółki niż spółka z o.o., bądź spółka akcyjna, które działają od kilkudziesięciu lat.

Prosta Spółka Akcyjna została stworzona w ramach opracowania wehikułu do inwestowania w działalność inwestycyjną, bądź nowoczesne technologie. Docelowo ma zapewnić elastyczność niezbędną do wykorzystywania środków komunikacji elektronicznej oraz innych narzędzi teleinformatycznych, które okazują się pomocne na każdym etapie działalności.

Istnieją podstawy ku temu, by uważać, iż prosta spółka akcyjna będzie dostosowana do wszelkich typów działalności gospodarczej (pomijając działalność wielkich rozmiarów oraz działalność poddaną szczególnym regulacjom).

Obecne zasady funkcjonowania spółek kapitałowych z pewnością wymagają uelastycznienia. Z kolei PSA sprawdza się jako kompromis między dotychczasowymi zasadami prawa korporacyjnego, a potrzebami współczesnej gospodarki.

Zapowiada się, że wszyscy skorzystają na wprowadzanych zmianach, pod względem większej elastyczności PSA w stosunku do dotychczasowych spółek kapitałowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.